Müjde Ahşap Tasarım

- 0553 791 69 30
Masif mobilya, kütük masa, sehpa ve tabure, ağaç masa, sehpa, rustik mobilya, rustik masa ve bahçe mobilyaları imalatı ve montajı.

Ahşap ve Kompozit Yer Döşeme

veranda deck döşeme

Ahşap Deck Döşeme

Ahşap Deck döşeme, decking uygulaması havuz etrafı, pergola altı, veranda, bahçe zemini gibi su, yağmur, kar, güneş vb. çevre şartlarına dayanıklı yer döşemesidir.

Deck döşeme ahşapları Teak, Iroko, Kestane, Sapelli, Merbau gibi tropikal bölge ağaçlarından elde edilen emprenye edilmiş dayanıklı malzemelerdir.

Ahşap deckler genellikle boy olarak kesilip kullanılırlar. Ancak bunun dışında karo deck denen sökülebilir, yeniden monte edilebilir karolar şeklinde de imal edilip özel ızgaraları üzerine monte edilebilen şekilde de uygulanabilirler.

karo kompozit ahşap deck

karo kompozit ahşap deck

Kompozit Deck Döşeme

Deck döşeme, decking uygulamalarında, ahşap deck dışında ahşap kompozit deckolarak adlandırılan, modüler olarak uygulanan başka bir malzeme de kullanılmaktadır. Ahşap kompozit deckler, ahşap görüntüsü veren %60 ahşap unu ve %40 polimer karışımından elde edilen daha dayanıklı ve daha üstün özellikli malzemelerdir. Ancak sentetik bir ürün olması dolayısıyla ahşabın doğallığına sahip olamamaktadır.

Ancak kompozit deck deforme olmadığı için doğal ahşaba uygulanması gereken bakım masraflarından tasarruf edilmesi sağlanır. Ayrıca, ahşap döşemelerin zamanla kıymık oluşturma ihtimali nedeniyle havur kenarlarında ahşap kompozit deck kullanımının tercih edilmesine neden olmaktadır. Ahşap kompozit deck döşeme ile paslı vida uçları veya ayağa batan kıymıklar için endişesi ortadan kalkmaktadır.

Laminant Parke

  • laminant parkeIşığa dayanıklı
  • Kolay aşınmaz
  • Zeminden ısıtmaya uygundur
  • Kolay temizlenir
  • Leke tutmaz
  • Doğal
  • Sigara ateşine dayanıklı
  • Kolay çizilmez

Laminant parke uygulamalarımızda Vario ürünlerini tercih ediyoruz.

Varioclick laminant parke tutkalsız, pratik ve kolay monte edilen ‘clic sistem’i ile ahşap zeminleri yeniden yorumladı. Çağdaş tasarımı, zengin renk seçenekleri, üst düzey estetik anlayışı ile Varioclic tüketiciyle buluştuğu ilk günden itibaren dünyada aranan bir markadır.

Vario Avrupa standartlarının üzerinde bir kaliteye sahiptir.

.

İletişim

Müjde Ahşap Tasarım

bilgi@mujdeahsaptasarim.com

0553 791 69 30

Scroll to Top