Müjde Ahşap Tasarım

- 0553 791 69 30
Masif mobilya, kütük masa, sehpa ve tabure, ağaç masa, sehpa, rustik mobilya, rustik masa ve bahçe mobilyaları imalatı ve montajı.

Ahşap Deck Döşeme

Ahşap Deck döşeme, decking uygulaması havuz etrafı, pergola altı, veranda, bahçe zemini gibi su, yağmur, kar, güneş vb. çevre şartlarına dayanıklı yer döşemesidir.

Deck döşeme ahşapları Teak, Iroko, Kestane, Sapelli, Merbau gibi tropikal bölge ağaçlarından elde edilen emprenye edilmiş dayanıklı malzemelerdir.

Ahşap deckler genellikle boy olarak kesilip kullanılırlar. Ancak bunun dışında karo deck denen sökülebilir, yeniden monte edilebilir karolar şeklinde de imal edilip özel ızgaraları üzerine monte edilebilen şekilde de uygulanabilirler.

ahşap karo deck

ahşap karo deck

karo kompozit ahşap deck

karo kompozit ahşap deck

Deck döşeme, decking uygulamalarında, ahşap deck dışında ahşap kompozit deck olarak adlandırılan, modüler olarak uygulanan başka bir malzeme de kullanılmaktadır. Ahşap kompozit deckler, ahşap görüntüsü veren %60 ahşap unu ve %40 polimer karışımından elde edilen daha dayanıklı ve daha üstün özellikli malzemelerdir. Ancak sentetik bir ürün olması dolayısıyla ahşabın doğallığına sahip olamamaktadır.

Ancak kompozit deck deforme olmadığı için doğal ahşaba uygulanması gereken bakım masraflarından tasarruf edilmesi sağlanır. Ayrıca, ahşap döşemelerin zamanla kıymık oluşturma ihtimali nedeniyle havur kenarlarında ahşap kompozit deck kullanımının tercih edilmesine neden olmaktadır. Ahşap kompozit deck döşeme ile paslı vida uçları veya ayağa batan kıymıklar için endişesi ortadan kalkmaktadır.

 

Ahşap Deck Döşeme Uygulamalarımız

Veranda Ahşap Deck Döşeme ve Ahşap Travers Merdiven Uygulaması

Bu uygulamamızda emprenyeli çamdan (boy olarak kesilmiş) deck döşeme veranda ve ahşap traverslerden merdiven yapımını gerçekleştirilmiştir.

ayrac-cizgi

Örnek Ahşap Deck Döşeme Uygulamaları

Deck döşemenin bahçenize, havuzunuza neler katabileceğini görebilmeniz için sizin için derlediğimiz deck döşeme, decking uygulamalarına ait resimleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

.

İletişim

Müjde Ahşap Tasarım

bilgi@mujdeahsaptasarim.com

0553 791 69 30

Scroll to Top