Müjde Ahşap Tasarım

- 0553 791 69 30
Masif mobilya, kütük masa, sehpa ve tabure, ağaç masa, sehpa, rustik mobilya, rustik masa ve bahçe mobilyaları imalatı ve montajı.

Dekoratif Ahşap Dış Cephe Kaplama

Dekoratif Ahşap Dış Cephe Kaplama

Ahşap Deck Döşeme ve Ahşap Saksı Uygulaması

Bu uygulamamızda 3 cepheli bir Cafe & Bar için dekoratif amaçlı ahşap dış cephe kaplama, mekanın ön girişinin önünde ahşap deck döşeme ve bu döşemenin etrafına tekerlekli ahşap saksılar yapılmıştır.

Ahşap dış cephede, ahşap deck döşeme ve ahşap saksılarda kullanılan lambiriler 1.sınıf çam ağacındandır. Karkas için kullanılan kalaslar ve lambirilerin tüm yüzeylerine ahşabı her türlü kötü hava koşuluna karşı koruyacak Hemel markasına ait Hickson Decor koruyucu ürünü uygulanmıştır.

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor güçlü formülüyle her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır ve su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.

Karkas döşeme için 5×10 cm’lik kalaslar kullanılmış olup lambiriler karkas üzerine aralıklıksız olarak döşenmiştir. Dış cephe kaplaması sadece dekoratif olarak düşünüldüğünden ahşabın altında izolasyon maddesi kullanılmamıştır.

Mekanın önüne ahşap deck döşeme ve bu döşemenin etrafına tekerlekli ayaklar ile ahşap saksılar aynı lambiriler kullanılarak yapılmıştır.

Ahşap Dış Cephe, Ahşap Deck Döşeme ve Ahşap Saksı Uygulamamıza Ait Resimler

 

 

.

İletişim

Müjde Ahşap Tasarım

bilgi@mujdeahsaptasarim.com

0553 791 69 30

Scroll to Top