Müjde Ahşap Tasarım

- 0553 791 69 30
Masif mobilya, kütük masa, sehpa ve tabure, ağaç masa, sehpa, rustik mobilya, rustik masa ve bahçe mobilyaları imalatı ve montajı.

Dış Cephe Ahşap Kaplama

dış cephe ahşap kaplama uygulamasıAhşap kaplama dış cephe çok avantajlıdır:

  • Binanın hava almasını sağlar
  • Isı yalıtımı sağlar
  • Ses yalıtımı sağlar
  • Binanın çok daha estetik ve güzel görünmesini sağlar
  • Çevre dostudur
  • Sağlıklıdır

2 cm kalınlığındaki ahşap lambirinin ısı yalıtımı yaklaşık olarak 20 cm kalınlığındaki cam elyafının izolasyon değerine eşdeğerdir.

Öncelikle ahşap kaplama yapılacak yüzeylere lambirilerin çakılacağı karkas görevi görecek kalaslar çakılır. Kalasların arasına istenen türde izolasyon malzemesi yerleştirilir. Bu uygulamada izolasyon köpükleri kullanılmıştır.

Bu uygulamamızda çam ağacından 2.sınıf 8 cm standart lambiriler kullanılmıştır. Dış cephe kaplamalarında kullanılan lambiriler en az 12 cm en çok 20 cm genişliğindedir. Lambirilerin çeşitli genişliklerde hazır olanları vardır, bunun dışında istenilen genişliğe göre de biçilebilmektedir. Önerilen dış cephe kaplama lambiri genişliği 15 cm’dir. Çam ağacı dışında, isteğiniz doğrultusunda kullanılabilecek teak, iroko, sapelli – gül, maun, ceviz, meşe, gürgen gibi ağaçlar için lambiriler özel olarak hazırlatılmaktadır.

Dış Cephe Ahşap Kaplama Uygulaması Resimleri

 

Dış cephe ahşap kaplaması tamamlandıktan sonra ahşap yüzeyleri her türlü kötü hava koşuluna karşı koruyacak Hemel markasına ait Hickson Decor koruyucu ürünleri kullanılmıştır.

Dış Cephe Ahşap Kaplama Resimleri

 

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor güçlü formülüyle her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır ve su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.

.

İletişim

Müjde Ahşap Tasarım

bilgi@mujdeahsaptasarim.com

0553 791 69 30

Scroll to Top