Müjde Ahşap Tasarım

- 0553 791 69 30
Masif mobilya, kütük masa, sehpa ve tabure, ağaç masa, sehpa, rustik mobilya, rustik masa ve bahçe mobilyaları imalatı ve montajı.

Örnek Ahşap Uygulama ve Tasarımlarımız

pergola ilavesi ve sürgü kapıGeçmişte yaptığımız ahşap uygulamalarımızdan örnekleri ve özel tasarım uygulamalarımızı bu sayfada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Örnek uygulamalarımızda ahşap dış cephe kaplama, pergola, ahşap küpeşte yapımı, veranda, özel tasarım ahşap kapı, çatı aktarma, mutfak dolapları, banyo dolapları, raylı dolaplar, deck döşeme, panjur onarımı, deck döşeme gibi işler bulabilirsiniz.

Geçmiş Ahşap Uygulamalarımızdan Örnekler

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Bu uygulamamızda çam ağacından 2.sınıf 8 cm standart lambiriler kullanılmıştır. Dış cephe kaplamalarında kullanılan lambiriler en az 12 cm en çok 20 cm genişliğindedir. Lambirilerin çeşitli genişliklerde hazır olanları vardır, bunun dışında istenilen genişliğe göre de biçilebilmektedir. Önerilen dış cephe kaplama lambiri genişliği 15 cm’dir. Çam ağacı dışında, isteğiniz doğrultusunda kullanılabilecek Teak, Iroko, Sapelli – Gül, Maun, Ceviz, Meşe, Gürgen gibi ağaçlar için lambiriler özel olarak hazırlatılmaktadır.

Dış cephe kaplaması tamamlandıktan sonra ahşap yüzeyleri her türlü kötü hava koşuluna karşı koruyacak Hemel markasına ait Hickson Decor koruyucu ürünleri kullanılmıştır.

ayrac-cizgi

Travers Bahçe Düzenlemesi Uygulamalarımız

Sarıyer Demirciköy Mavi Yıldız Sitesi’nde yapmış olduğumuz travers bahçe düzenlemeleri, travers duvar, travers merdiven uygulamalarımızdan birkaç örnek:

ayrac-cizgi

Veranda Deck Döşeme ve Ahşap Travers Merdiven Uygulaması

Bu uygulamamızda emprenyeli çamdan (boy olarak kesilmiş) deck döşeme veranda ve ahşap traverslerden merdiven yapımını gerçekleştirilmiştir.

ayrac-cizgi

Çatı Aktarma ve Yenileme

Çatının çürümüş saçakları ve lambrileri değiştirilmiş, çatı altına membran döşenip tekrar kiremit giydirilmiştir.

ayrac-cizgi

Ferforje Üzerine Ahşap Küpeşte

Bu uygulamamızda ferforje trabzan üzerine ahşap küpeşte yapılmış ve merdiven başlarına ahşap babalar yerleştirilmiştir. Beton merdivenler üzerine ahşap zemin yapılmıştır.

ayrac-cizgi

Bahçe Kapısı, Sundurma ve Tesisat Kapağı

Bu uygulamamızda evin sundurmalı dış kapısı ve elektrik, su, doğal gaz tesisatları için gizlenmiş bölmelere ait kapaklar dış etkilere karşı dayanıklı olması için Iroko ahşap kullanılarak yapılmıştır. Ahşaplar her türlü kötü hava koşuluna karşı koruyacak Hemel markasına ait Hickson Decor koruyucu ürünleri kullanılmıştır.

ayrac-cizgi

Kalorifer Dairesi Kapıları

Bu uygulamamızda kalorifer dairesinden bahçeye ve bina havalandırma bölümüne geçiş için 2 ayrı kapı yapılmıştır. Alttan havalandırmalı kapı bahçeye çıkışta hem alt hem de üstten havalandırmalı kapı bina havalandırma bölümüne geçişte kullanılmıştır. Kapılar Sapelli türü ahşap kullanılarak imal edilmiştir.

ayrac-cizgi

Eski Deck Döşemelerden Veranda Yapımı

Bu uygulamada eskimiş deck döşemeye ait tahtalar kullanılabilir durumda olanları ayıklanarak bahçeye yeni bir veranda yapımında kullanılmıştır. Tüm verandaya her türlü hava koşuluna karşı koruma amaçlı olarak Hemel markasının Hickson Decor koruyucu ürünü uygulanmıştır.

ayrac-cizgi

Pergola İlavesi ve Sürgü Kapı Yapımı

Bu uygulamamızda var olan pergola uzatılarak tüm cepheyi kaplayacak şekilde ilave yapılmıştır. Camla kapalı olan tarafa bir sürgü kapı yapılarak hem giriş çıkış için hem de havalandırma olarak kullanılması sağlanmıştır.

Pergolanın tamamına her türlü hava koşuluna karşı koruma amaçlı olarak Hemel markasının Hickson Decor koruyucu ürünü uygulanmıştır.

ayrac-cizgi

Söve ve Panjur Onarımı ve Boyaması

Bu uygulamada söveler alçı ile düzeltilmiş, panjurların çürüyen kısımları onarılmış, söve ve panjurlar haki yeşil boya ile boyanmıştır.

Ziyaretçi ilgisi:

  • rayli ahsap kapi yapimi
.

İletişim

Müjde Ahşap Tasarım

bilgi@mujdeahsaptasarim.com

0553 791 69 30

Scroll to Top